Beige Blazer


EN
If you want to add summer vibe to your looks and you’re not a big fan of bright colors, go for all white outfit with beige details!;) My outfit features a floppy hat and a cute beige blazer from Chicwish.com and it’s definitely one of my favourite outfit combos! A beige blazer is the most versatile summer piece! You can style it with girly sundresses, elegant jumpsuits or a simple white blouse like I did!:) I wanted to be matchy-matchy, so topped the look off with these beige killer shoes!

CZ
Pokud chcete přidat vašim outfitům nádech léta a přitom moc nemusíte výrazné barvy, zkuste kombinaci béžové a bílé!:) Já jsem v tomto outfitu zkombinovala krémový klobouk a elegantní béžové sako z Chicwish.com, které se nápadně podobá tomu z minulého článku! Světlých letních kabátků a sáček totiž není nikdy dost, jsou úžasně univerzální a můžete je sladit s roztomilými šatami, s elegantním kompletem, nebo s jednoduchou bílou košilí!:)


My Outfit: Blazer: Chicwish.com; Hat: Chicwish.com; Shorts: Mango; Shirt: Zara; Boots: H&M; Necklace: Chicwish.com

Photos taken by me. (I used tripod and remote control.) / Jsem autorkou všech fotografií. (Snímky outfitu jsem pořídila pomocí stativu a dálkové spouště.)

80 Comments

Leave a comment

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Your email is never shared.