Čepice musí být vždy trendy a dostatečně stylová

Módních doplňků existuje více než dost. O tom není žádných pochyb. Pokud zrovna nemáte zájem o novou kabelku a vlastníte jich doma dost, zaměřte se na jiné doplňky. Typickým příkladem je čepice. Důležitá součást šatníku výrazným způsobem ovlivňující celkový zevnějšek ženy. Jestliže chcete tipy na moderní čepky na hlavu, začtěte se do níže uvedených řádků.

Čepice i pro mladé slečny

S pomocí čepic nemusí vypadat dobře pouze dospělé dámy. Praktické jsou i pro mladé dívky nebo malá děvčata, kterým ladíte outfit s tím Vaším. V tomto směru se Vám hodí znát obecnou velikost čepic. Ženy mají běžně velikost L. Ta souvisí s obvodem hlavy 54 až 56 cm. Jak je to u menších hlav a mladých slečen Vám prozradíme v tabulce uvedené níže.

VelikostObvod hlavy
M52 až 54 cm
S50 až 52 cm
XS48 až 50 cm
XXS46 až 48 cm
Čepici si můžete pořídit podle vhodné velikosti.

Menší velikosti jsou obvykle určeny pro dámy s menšími hlavami. Ty nejmenší pak odpovídají dětským velikostem. Naopak velikosti nad „L“ jsou vhodné povětšinou pro muže.

Stylová čapka udělá hodně

Hledáte-li podzimní modely čepic, nabízí se baret. Ten znaly už naše babičky, ovšem v posledních letech se dostává opět do módy. Ideální je pro trojúhelníkové obličeje. Rtěnka zvýrazní pusu, doplníte decentní líčení a budete vypadat skvěle. Ostré rysy jsou pro baret jako dělané, naopak s pro kulatý obličej nejde o úplně ideální volbu.

Dámy mohou dávat přednost také kloboukům. Ty perfektně sedí kulatým obličejům. Klobouky jsou vhodné nejenom pro volnočasové aktivity a odpolední vycházkovou módu. V závislosti na volbě klobouku přináší i dostatek elegance.

Čepice vhodná na zimu

V zimním období jednoznačně vedou huňaté čepice s bambulí. Ty se primárně hodí k ženám s trojúhelníkovým obličejem. Hranatý obličej ovšem vyžaduje trochu jiný model. Klasika bez bambule, kterou si narazíte na půl hlavy a necháte převis vzadu. Kdo dává přednost extravaganci, zvolí beranici.

Publikováno: 03. 06. 2021

Kategorie: móda

Autor: LumirSvetly

Tagy: bambule | bekovka | čepice | čepice s bambulí | dámská čepice | klobouk | klobouky | obvod hlavy | zimní čepice