Dámské plavky na léto přináší pestrou volbu

Každá letní sezóna vybízí ke koupání a tím pádem k nošení plavek. Ženy mají v tomto směru rozhodně na výběr. Dámské plavky nabývají nejrůznějších podob a pokud zrovna nevíte, jakému modelu dát přednost, prozradíme Vám to. Zaměříme se na nejpoužívanější modely, s nimiž můžete vyrazit k bazénu, na koupaliště, k rybníku nebo na pláž.

Správná velikost je prioritou

Odrazovým můstkem při výběru dámských plavek bude určitě správná velikost. Nejčastější značení je prostřednictvím zkratky UK. Konkrétní číselné označení se pojí s přesnými rozměry hrudi, pasu a boky postavy. Pro příklad uvádíme tabulku s několika nejpoužívanějšími velikostmi.

Velikost UKHruď v cmPas v cmBoky v cm
30755580
32806085
34856590
36907095
Velikosti dámských plavek v mírách UK.

Značení může nabývat i odlišných forem, ale značka „UK“ je asi tou nejběžnější. Dámské plavky jsou dostupné ve všech velikost. Když víte, jakou máte, můžete se pustit do výběru správného střihu.

Dámské plavky a jejich střihy

Jednodílné plavky asi není třeba zdlouhavě představovat. Velice oblíbený model přináší zakrytí většiny těla, hlavně v oblasti břicha. Výjimkou ovšem nejsou ani vykrojené jednodílné plavky. Nejpopulárnější plavky jsou klasické bikiny. To znamená, vrchní a spodní díl plavek. Širší ramínka a trojúhelníčky pak přináší bralette bikiny. Plný horní díl v kombinaci se spodním se nazývá bandeau bikiny.

Dámské plavky nemusí být ryze klasické, na které je většina z Vás zvyklá. Co takhle tankiny? Pohodlný model zahalující bříško, avšak v trochu modernějším podání, než jaké nabízí jednodílné plavky. Takové balconette bikiny zase přinesou perfektní modelaci a držení prsou. Chcete-li něco odvážnějšího a nadčasového, vsaďte na monokiny.

Dámské plavky musí sednout

Jakékoliv dámské plavky musí za všech okolností perfektně sedět. To je poučka, kterou si musíte zapamatovat. Potom se v nich budete cítit skvěle. Plavky volte takové, abyste se v nich měly dojem pohodlí a sebejistoty. To vše se promítá do výsledné krásy.