Nemoci typické především pro ženské pokolení

Ženy stejně, jako muže mohou postihnout nejrůznější zdravotní komplikace. Pokud patříte k něžnému pohlaví, určitě Vás bude zajímat, o jaké nemoci se jedná. V následujících řádcích Vám představíme ženská onemocnění, která není radno podceňovat. Díky tomu se můžete začít zajímat o patřičnou prevenci.

Zánět močových cest

Ženy oproti mužům více trpí na záněty močových cest. Týkají se nejenom močového měchýře, ale i močové trubice. Neléčená nemoc se může postupem času stát chronickou. Obvykle se projevuje bolestí v podbřišku a častým chozením na toaletu. S ženskými pohlavními orgány souvisí i jiné nemoci. Mezi ně patří například vaginální mykóza nebo také zánět vaječníků. V jeho případě jde o infekční onemocnění.

Další ženské nemoci od A až do Z

Jako ženy se samozřejmě můžete potýkat i se spoustou ostatních zdravotních komplikací. Mnohem více Vám jich přiblížíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí. Ať už je to premenstruační syndrom, endometrióza nebo poruchy neplodnosti.

Co je to endometrióza?

Tato nemoc se týká dutiny děložní. Projevovat se může krvácivým močením, bolestivými menstruacemi a pálením v podbřišku. Pokud se toto onemocnění zanedbá, může vést dokonce až k neplodnosti ženy.

Čím jiným může být způsobena neplodnost u ženy?

Kromě infekcí a zánětů jsou to anatomické poruchy pohlavního orgánu. Výjimkou nejsou ani hormonální stavy a celková porucha ovulace.

Co je to premenstruační syndrom?

Premenstruační syndrom je označován zkratkou PMS. Vyskytuje se před menstruací a je spojen s nízkou hladinou želena v těle. Doprovázen je lehkými depresemi, psychickými obtížemi a bolestmi břicha nebo hlavy.

Jaké další nemoci postihují ženy?

Může to být například chronická pánevní bolest v oblasti břicha a pupku. Mezi příznaky patří nejenom zmiňovaná endometrióza, ale také nitrobřišní srůsty.

Jaký je rozdíl mezi anorexií a bulimií?

Bulimie je označována za nadměrné přejídání, které končí zvracením. Anorexie je problém související s příjmem poruchy. Jde o mentální nemoc. Ta může v horším případě končit i tragicky.