Obuv, která ve Vašem šatníku nesmí chybět

Žena si zakládá na mnohých důležitých součástech domácnosti. Když pomineme kuchyň, pak je to určitě šatník. Další podstatnou oblastí spokojeného obydlí je botník. Obuv nejrůznějšího typu je ženským potěšením a mnohdy i velice nákladným koníčkem. Jestliže jste po kontrole domácího botníku zjistily, že by šel určitě obnovit nebo rozšířit, máme pro Vás několik zajímavých tipů.

Obuv na léto i zimu

Dámská obuv nabývá bezpočtu podob, což ocení bezpochyby každá žena. Moderní žabky nesmí chybět kupříkladu na léto. Hodně populární jsou také sandále. Mezi jejich kladné vlastnosti patří vzdušnost a díky vhodně zvolené platformě i komfort při chůzi. Ženy mohou preferovat sandále bez podpatku, na vysokém podpatku nebo s platformou.

Další inspirací pro Vás mohou být lodičky a jim podobné. Bota tohoto typu není dostupná pouze na jehlovém podpatku, který mimochodem může nabývat velikosti kolem deseti centimetrů a více. Luxusní lodičky jsou trendem poslední doby. Modely zhotovené z kvalitních výrobních materiálů a obohacené o třpytky, kamínky a jiné doplňky.

Když naopak přijde podzimní a zimní počasí, neměly by Vám v botníky chybět kotníčkové boty. Obuv se sloupovými podpatky zajišťující patřičnou ochranu před nevlídným klimatem a vodou. Mezi elegantní modely se v posledních letech řadí i holínky a podobné produkty. Málokterá ženy by si je před pár lety vzala na nohu do společnosti, dnes to není ničím výjimečným.

Bota správné velikosti

Při nákupu jakékoliv obuvi myslete na jednu důležitou věc. Volba správné velikosti boty je doslova zásadní. Při zkoušení si uvědomte to, že se nesmíte dotýkat palcem špičky boty, což by Vám při dlouhodobější chůzi vadilo. Tabulka níže prozrazuje ukázku běžných velikostí dámských bot.

Velikost EUVelikost UKRozměry v milimetrech
353220
374,5237
396250
417260
428270
449,5285
Tabulka velikostí obuvi podle značení EU a UK.

Ženy mají odlišně velkou nohu. Na druhou stranu výrobci připravují dámské boty v nejrůznějších velikostech, takže na své si přijde naprosto každý. Pusťte se do obohacení svého botníku.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Dámská móda

Autor: LumirSvetly

Tagy: bota | boty | dámská bota | dámská obuv | dámské boty | holínky | lodičky | obuv | pantofle | vysoké boty