Sako není jen záležitostí mužského pokolení

Sako na mladé dívce vypadá velice elegantně.

Ženy jsou z pohledu módy hodně nápadité. Není se čemu divit. Mohou si pořídit nejrůznější svršky a doplňky, aby vypadaly opravdu krásně. Dokazují to například kabelky. Pokud jde o samotné oblečení, výjimkou není asi sako. I když saka patří obecně spíše k mužům, poslední módní trendy hovoří o opaku. A nemusí se jednat pouze o elegantní a společenský oděv.

Sako pro volnočasové aktivity

Když se zahledíte do produktové nabídky výrobců pak zjistíte, že své módní choutky může uspokojit opravdu každá žena. Saka se liší svým vzhledem, střihem, velikostí, barevným podáním i výrobním materiálem. Tento druh oblečení sluší mnohým ženám. Předpokladem je ovšem to, že jim dokonale padne stejně, jako obuv.

Vybírejte saka podle své postavy

Postava ženy je odrazový můstkem pro volbu vhodného saka. O tom nepochybujte. Ženy mají rozdílné postavy a odlišné fyzické dispozice. Přesně podle toho je třeba nakupovat dámská saka. V níže uvedených otázkách a odpovědích Vám přinášíme několik praktických tipů.

Jaké sako je ideální pro malou postavu?

Saka musí ženu spíše prodlužovat. Dejte přednost zeštíhlujícím střihům a nechte vyniknout svoje nohy. Vaším cílem by se měla stát zkrácená saka, včetně těch vypasovaných.

Co když mám spíše chlapeckou postavu?

Potom dejte zelenou vypasovanému saku, které přidává na ženskosti. Vhodné je použití pásku, abyste docílily tvaru přesýpacích hodin. Takové sako dokonale rozrazí chlapeckou a krabicovou postavu.

Jaká saka jsou vhodná pro postavu ve tvaru jablka?

Ženy s touto postavu musí volit saka rovnější. Vyhýbat se nemusíte ani přilnavému tvaru. Délka saka by měla sahat zhruba pod zadek.

Jak si poradit se sakem pro obéznější postavu?

Také ženy s plnějšími křivkami mohou mít v šatníku elegantní sako. V tomto případě naopak zvýrazněte svoje křivky lehce vypasovaným sakem. To se musí rozšiřovat v oblasti Vašich boků.

Jaká saka jsou pro ženy s velkými ňadry?

Volte sako s větším výstřihem. Vhodné jsou jednoduché modely s jednořadým zapínáním.