Slavné ženy, který dokázaly ovlivnit celý svět

Ženy do značné míry ovládají celý svět. Minimálně některé z nich se zapsaly do dějin světa jako vůdkyně nebo charismatické osoby pomáhající ostatním. Pokud chcete znát slavné ženy minulého století, přinášíme Vám jejich podrobný seznam. O většině z nich jste určitě slyšely, jiné naopak poznáte a zjistíte, co vlastně dělaly.

Matka Tereza pomáhala potřebným

Mezi slavné ženy patří bezpochyby Matka Tereza, kterou asi není nutné zdlouhavě představovat. Nejslavnější řeholnice všech dob se podílela primárně na pomoci chudým a nemocným. Během svého života pomáhala po celém světě, organizovala výstavbu sirotčinců a ostatní projekty. Matka Tereza přinášela mezi lidi lásku a snažila se učit milovat své bližní.

Ostatní slavné ženy

Matka Tereza pochopitelně nebyla jedinou slavnou ženou na světě. Podobné činnosti se mimochodem věnovala také dnes už zesnulá princezna Diana. Ta se s Matkou Terezou několikrát setkala. S dalšími slavnými ženami Vás blíže seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Kdo byla Coco Chanel?

Slavná žena neodmyslitelně spojená s módním průmyslem. Dáma, která se postarala o módní revoluci díky ženským kalhotám. Snažila se skloubit eleganci s noblesou a pohodlím. Později se zaměřila i na výrobu parfémů.

Kdo je to Marlene Dietrich?

Kategorii slavné ženy musí určitě okupovat i Marlene Dietrich. Herečka a zpěvačka dobývající Hollywood v třicátých letech minulého století.

Jaké ženy se prosadily svou statečností?

Mezi takové dámy patří například Mata Hari. Nizozemská orientální tanečnice, která se později stala tajnou špionkou. V první světové válce byla agentkou Francie a Německa.

Čím se proslavila Marylin Monroe?

Největší symbol ženskosti dvacátého století. Herečka poukazovala na celkovou ženskost a prezentovala nevídaný talent na filmovém plátně.

Co tohle Oprah Winfrey?

Jedna ze slavných žen novodobé éry. Televizní moderátorka, která se z chudé dívky vypracovala na jednu z nejuznávanějších reportérek vůbec. Zároveň se svého času stala jednou z nejbohatších žen světa. Její životní cesta se stala inspirací pro mnohé další.

Publikováno: 11. 06. 2021

Kategorie: Ženy

Autor: LumirSvetly

Tagy: Diana | Marylin Monroe | Mata Hari | Matka Tereta | Oprah Winfrey | princezna Diana | slavná žena | slavné ženy | žena | ženy