Účes by měl korespondovat s tvarem obličeje

Ženy si uvědomují jednu podstatnou věc. Šaty nejsou tím jediným, co dělá člověka. O krásný zevnějšek je zapotřebí pečovat komplexně. Nejmenší detaily se promítají do celkové krásy. V tomto případě máme na mysli účes. Účesů existuje spousta a meze se v tomto směru rozhodně nekladou. Na druhou stranu ne každý tvar obličeje snese všechno. Proto Vám přinášíme typy účesů rozdělené podle tvaru obličeje.

Nejlepší tvar obličeje pro jakýkoliv účes

Oválný obličej má největší předpoklad pro realizaci nejrůznějších účesů. Tento obličej nestaví žádné limity díky své celkové vyváženosti. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv účesy, všechny můžete mít. Výsledky tak budou souviset pouze s Vašimi preferencemi.

Obličej oválného tvaru snese dlouhé, vlnité, rovné i krátké vlasy. Jediné, čemu byste se měly vyvarovat je ofinka zakrývající obličejovou část.

Ostatní účesy podle tvaru obličeje

Když už znáte ideální obličej pro jakékoliv účesy, pojďme se zaměřit na ty ostatní. Rozlišujeme tři hlavní kategorie – kulaté obličeje, trojúhelníkové obličeje a hranaté obličeje. Níže uvedené otázky a odpovědi Vám prozradí, jaký účes pro Vás bude ten nejlepší.

Jaké účesy se hodí pro kulaté obličeje?

Kulatý obličej vyžaduje spíše delší vlasy. Ty byste ale zároveň neměly nechávat přerůst do obličeje. Delší vlasy primárně slouží pro zúžení obličeje, což je u takového tvaru žádoucí.

Na co si dát pozor u kulatého obličeje?

Rozhodně se vyhněte geometricky přesným účesům. Krátké střihy rozhodně nejsou žádoucí.

Jaké účesy přijdou vhod pro trojúhelníkový obličej?

Dejte vyniknout svojí čelisti a bradě. To znamená, zvolte si účesy s dlouhou ofinkou nebo je načesejte dozadu.

Co není přípustné u trojúhelníkového obličeje?

Uhlazené účesy nejsou dobrým řešením, protože snižují celkový dojem plnosti. Ten je u trojúhelníkového obličeje důležitý.

Jak si poradit s účesem pro hranatý obličej?

Prim hraje především rozčesávání vlasů do stran a volné pramínky puštěné do obličeje. Velké kadeře po stranách ovšem nemusí působit dobře.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Dámská móda

Autor: LumirSvetly

Tagy: dlouhé vlasy | krátké vlasy | kulatý obliček | lokna | lokny | obličej | ofinka | tvar | tvar obličeje | účes