Celulitida je nepřítel, se kterým můžete zatočit

Celulitida představuje obtěžující záležitost u mnoha žen. Jde o viditelné krabacení kůže, často označované jako pomerančová kůže. Právě podobnost s pomeranči je jasně vypovídajícím znakem. Jestliže bojujete s tímto vizuálním problémem, přinášíme Vám několik praktických rad, jak zatočit s celulitidou.

Zapomeňte na přílišné solení

První, na co se zaměřte je snížení přísunu soli do těla. Vypusťte ze svého jídelníčku mouku, bílé cukry a přestaňte si dopřávat nadměrné množství sladkých nápojů. To je takový pomyslný odrazový můstek. Prospěšná Vám bude naopak zelenina, ovoce a dostatek minerálů. Zásadní je i pitný režim, který nemá celulitida zrovna v lásce.

Celulitida – Praktické rady od A až do Z

Boj s celulitidou samozřejmě může probíhat na mnoha frontách. Není to jenom rychlá večeře a správné stravování. Pustit se můžete například do masírování pokožky, abyste rozproudily lymfatický systém. Střídejte například studenou a teplou vodu ve sprše v oblasti postiženého místa. Další tipy Vám přinášíme v řádcích níže.

Pomáhá na celulitidu sauna?

Ano, jde o velice účinnou zbraň proti celulitidě. Stačí, když se takovému rituálu budete oddávat alespoň jednou týdně a po delší době můžete očekávat pozitivnější výsledky.

Co je to lymfodrenáž?

Jde o speciální masáž související s lymfatickým systémem. Provádět ji musí pouze odborník z daného oboru. Lymfodrenáž je často realizována i prostřednictvím speciálních přístrojů.

Jaké jsou další alternativní léčby celulitidy?

Celulitida může být odstraněna i za pomoci lipomasáže. Kapitolou samou o sobě jsou pak moderní technologie, mezi které patří určitě rázová vlna.

Jak provádět masáž postiženého místa vodou ve sprše?

Určitě zapomeňte na agresivní kartáče. Místo toho se snažte postižené místo masírovat jenom tryskem vody ze sprchy. Dejte přednost krouživým a pozvolným pohybům. Pořídit si můžete speciální masážní hlavice.

Funguje na celulitidu i nějaká kosmetika?

Ano. Dostupné jsou nejrůznější krémy a oleje, které se dobře vstřebávají. Produkty prokrvující pokožku a redukující drobné dolíčky na ženské pokožce.