Diety, které jsou oblíbené a zároveň zdravé

Ženy se už od přírody snaží vypadat krásně a svěže. Přispívá k tomu řada faktorů. Pravidelný pohyb je bezpochyby návod číslo jedna. Vhodná strava představuje bod číslo dvě. Proto mladé dívky často sáhnou po dietách. Ženy po menopauze to mohou potvrdit také. Zdravé diety Vám proto představíme od A až do Z.

Oblíbená Středomořská dieta

A začít můžeme přestavením jedné z nejzdravějších diet. Středomořská dieta má poměrně jasně vypovídající název. Vaším hlavním jídelníčkem se stanou ryby, čerstvé ovoce, zelenina, ale také ořechy a celozrnné pečivo. Ingredience bohaté na zdravé tuky a přínosné živiny. Dietologové tyto diety povařují za bezpečné. Odborníci je doporučují i z dlouhodobého hlediska.

Jaké lze vyzkoušet ostatní diety?

Středomořskou dietou nekončíme, ale začínáme. Zaměříme se na diety spojené s řadou nejrůznějších kladů. Začínáme poměrně známou MIND dietou. Dále Vám představíme i jiné diety prospěšné pro lidské tělo. Seznámíme Vás s dietami zaručujícími hubnoucí účinky. Prozradíme Vám jejich výhody a nevýhody. Nasměrujeme Vás tím správným směrem.

Na jakém principu je založena MIND dieta?

Tato dieta do jisté míry vychází z té středomořské. Je ovšem upravena tak, aby umožnila ženě nejenom zhubnout, ale posílila také její mozek. Možná i proto je tato dieta označována, jako prevence proti Alzheimerově chorobě.

Co je to DASH dieta?

Dieta založená na absenci červeného masa a sladkostí. DASH dieta přispívá ke snižování vysokého tlaku.

Co se ukrývá za zkratkou DASH?

Je to zkratka anglického názvu Dietery Approaches to Stop Hypertension.

Jak funguje Flexitariánská dieta?

Jde o nutričně dobře vyváženou dietu. Její název prozrazuje, že se jedná o spojení vegetariánské a flexibilní stravy. Díky této dietě posílíte svoje srdce, oběhový systém a můžete zároveň minimalizovat výskyt nejrůznějších nemocí.

Jaké diety nepatří k těm nejzdravějším?

Je to například Sirtfood dieta, Endomorfní dieta a přerušovaný půst. Odborníci ho považují za zdraví škodlivý a někdy až životu nebezpečný.

Publikováno: 23. 05. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: LumirSvetly

Tagy: DASH dieta | dieta | dietolog | diety | flexitariánská dieta | hubnutí | jídlo | MIND dieta | strava | středomořská dieta