Halenka nemusí působit jen oficiálně a nastrojeně

Ženy nosí nejrůznější typy oblečení. Teď zrovna nemáme na mysli dámské plavky nacházející upotřebení v létě. Představíme Vám svršek, který by neměl chybět v šatníku žádné ženy. Jsou to halenky nabývající odlišných podob. Halenka už dávno není jenom oficiálním a svátečním oděvem, jak byste si mohly myslet. Novodobé halenky přináší daleko více možností.

Halenky a jejich odlišné střihy

Na trhu můžete zakoupit halenky nejrůznějšího provedení. Záleží, pro jakou příležitost je sháníte. Halenka může být například vycházková. Jednoduchý střih vybízí ke každodennímu nošení. Vyrobeny jsou z materiálů nenáročných na údržbu. Alternativou jsou halenky sportovní pro volnočasové aktivity.

Když se chystáte do společnosti, vezmete si společenskou halenku. Halenka tohoto typu je zhotovena z luxusnějšího materiálu, jakým je kupříkladu satén, samet, hedvábí a podobně. Opakem nich jsou halenky pracovní, ať už jde o libovolné profese – letušky, servírky, sekretářky a jiné.

Halenka a volba správné velikosti

Halenky musí nejenom dobře vypadat, ale musí také skvěle sedět. Být pohodlné a komfortní, abyste se v nich cítily dobře a sebevědomě. Správná velikost je alfou a omegou, kterou není radno za žádných okolností podceňovat. Několik ukázkových velikostí naleznete v tabulce níže.

VelikostPrsa v cmPas v cmBoky v cm
36846886
40927698
4410088104
4810896112
Velikost halenky, které Vám přijdou při výběru vhod.

Velikosti halenek jsou určeny jak číselnou, tak písmennou řadou. Tzn. velikost S, L, XL a podobně. Díky tomu si může vybrat naprosto každá zákaznice.

Halenka může nabývat nejrůznějších podob

Halenky mají i mnohá další dělení například podle rukávů. Pořídit můžete modely s klínovými rukávy, ale také s hlavicovými rukávy. Odlišná je i délka rukávu – hodinkové rukávy, krátké rukávy, prodloužená náramenice a tříčtvrteční rukávy. Halenka je volitelná i podle střihu, kdy může být volná, polopřiléhavá nebo přímo na tělo. Pokud jsou halenky Vaším oblíbeným svrškem, můžete v nich chodit v podstatě kamkoliv se Vám zamane.