Opalování těla musí být správné a bezpečné

Žena v plavkách se vrhla na opalování těla.

Každá letní sezóna vybízí k několika věcem. Ženy touží mít pevné břicho do plavek a také krásné opálení. Právě opalování těla se nyní budeme věnovat podrobněji. Při trávení času na slunci totiž musíte dodržovat určité zásady. Ty přispívají jak ke krásně opálené pokožce, tak k celkovému zdraví, protože jak všichni vědí, pobyt na sluníčku může být nebezpečný pro pokožku.

Číselné údaje spojené s opalováním

Předtím, než se zaměříme na opalování těla a rady související s ním samotným, zmíníme se o několika základních údajích. Jedná se o obecné rady a doporučení, ze kterých můžete vycházet. Jednotlivé hodnoty jsou uvedeny v tabulce níže.

PředmětHodnota
Doporučené denní opalování30 minut
Frekvence opalování3x týdně
Minimální doba na sluníčku15 minut
Nejsilnější sluneční paprskyMezi 11 až 15 hodinou
Pár důležitých informací souvisejících s opalováním těla.

Minimální dobou na sluníčku je myšlena doba, kdy se tělu začne dostávat patřičné množství vitamínu D, který je získáván ze sluníčka. Při dodržení odpovídajících zásad a opatření se mohou výše prezentované hodnoty prodloužit.

Opalování těla od A až do Z

Základem všeho je použití vhodného opalovacího krému nebo oleje. Vždy chraňte svoji pokožku produkty s dostatečným UV filtrem. Jedná se o ochranu před spáleninami, ale také před nebezpečím v podobě rakoviny kůže. Pokaždé se namažte o několik minut dříve, než vyrazíte na sluníčko. Když se během opalování koupete, opakujte mazání.

Kromě ochrany těla byste neměly opomíjet ani na ochranu hlavy. Kombinujte vhodnou pokrývku hlavy s praktickou ochranou očí. Sluneční brýle s UV filtrem jsou v tomto směru ideální volbou. Nezapomínejte i na ochranu ve stínu a pravidelný pitný režim.

Opalování těla podle fototypu pokožky

Při opalování těla hraje důležitou roli také fototyp pokožky. Podle něho volte ochranu dostatečně silným opalovacím krémem. Fototyp zároveň prozrazuje, jak dobře se budete opalovat. Existuje sedm kategorií fototypů od nenápadně světlé kůže až po nejtmavší fototyp. U světlých typů je třeba dávat pozor na spálení.