Kalhoty v tom správném střihu udělají divy

Oblečení pro ženy je koníčkem, povinností a neodmyslitelnou součástí života. Ve Vašem šatníku by neměly chybět halenky, trička, košile, kraťasy, ale také kalhoty. Obecné označení skrývající hned několik charakterově odlišných stylů. Jestliže chcete vědět, jaké existují modely kalhot, začtěte se do dalších řádků.

Kalhoty ve správné velikosti

Před cestou do obchodu pro nové modely do šatníku byste měli vědět, jakou máte konfekční velikost. Ta se může velice často lišit značku od značky, ale obecně lze definovat jednu univerzální míru. Míru pojící se především s výškou postavy, obvodem pasu, boků a délkou kalhot. Bližší podrobnosti vyčtete v tabulce níže.

VelikostVýška postavyPasBokyDélka kalhot
26152 až 157 cm66 cm88 až 92 cm101 cm
27 a 28158 až 164 cm70 cm93 až 96 cm104 cm
29165 až 174 cm74 cm97 až 101 cm107 cm
30175 až 184 cm78 cm102 až 106 cm110 cm
Velikostní tabulka kalhot s jednotlivými rozměry.

Velikost kalhot bývá velice často označována i písmeny. Pro úplnost uvedeme, že například velikost 26 je „XS“ a taková velikost 30 je „L“. Dámské modely kalhot jsou pochopitelně vyráběny i ve větších mírách, jako třeba plavky.

Oblíbené modely dámských kalhot

Dámské kalhoty nabízí využití v rámci mnoha společenských událostí. Záleží pouze na tom, pro jaký model se rozhodnete. Pokud dáváte přednost obtaženým nohavicím, zaměřte se na provedení straight fit. Varianta zeštíhlující ženskou postavu. Typické „zvonáče“ hledejte pod označením flare a když uvidíte nápis bootcut, půjde o kalhoty s mírným rozšířením.

Vyšší pas a vázání přináší také velice elegantní podání a řadí se k modernímu outfitu. Jestliže jste příznivkyně této módy, zajímejte se o paperbag. Široké a kratší nohavice mají ve světě moderních kalhot pojmenování cullotes. Jestliže budete chtít zvýraznit svoji štíhlou postavu, potom volte nejužší variantu v provedení slim fit, skinny nebo super skinny. Každý žena má v tomto směru možností více než dost.