Trendy nehty 2023: Tyhle laky a styly budou IN!

Trendy Nehty 2023

Pastelové barvy a nude odstíny

Paste

Metalické a třpytivé efekty

Metalické a třpytivé efekty vnesou do interiéru nádech luxusu a elegance. Kovové povrchy, ať už ve zlaté, stříbrné, měděné nebo třeba v trendy růžovozlaté, dodají prostoru hloubku a sofistikovanost. Můžete je zakomponovat pomocí doplňků, jako jsou vázy, svícny, rámy obrazů nebo třeba lampy. Pro odvážnější je tu možnost metalických tapet, které se hodí jak do moderních, tak i do klasicky zařízených interiérů. Třpytivé prvky, například v podobě flitrů na polštářích nebo závěsech, zase rozzáří prostor a dodají mu slavnostní atmosféru. Pamatujte však, že s těmito efekty je třeba pracovat s mírou, aby nepůsobily kýčovitě.

Abstraktní a geometrické vzory

Abstraktní a geometrické vzory jsou všude kolem nás, od přírodních útvarů po umělecká díla. Tyto vzory, charakteristické opakováním a uspořádáním tvarů a barev, fascinují lidstvo po staletí. V abstraktních vzorech hledáme tvary a linie bez konkrétního zobrazení reality, zatímco geometrické vzory se opírají o přesné tvary jako kruhy, čtverce a trojúhelníky. Využití těchto vzorů je široké – od designu textilu a tapet, přes architekturu až po moderní umění. Abstraktní a geometrické vzory v sobě nesou nadčasovost a jednoduchost, a proto si udržují svou popularitu napříč kulturami a epochami.

Minimalistické linky a tečky

Minimalismus v umění sází na jednoduchost a čistotu formy. Minimalistické linky a tečky nejsou pouhými grafickými prvky, ale stávají se silnými výrazovými prostředky. Pomocí jednoduchých tahů a bodů dokáží umělci vyjádřit komplexní emoce a myšlenky, a to s překvapivou intenzitou. Minimalistické linie a tečky v sobě nesou eleganci a nadčasovost. Právě v jejich jednoduchosti se skrývá jejich krása a síla. Divák má prostor pro vlastní interpretaci a fantazii. Minimalistické umění nás učí vidět krásu v jednoduchosti a nacházet hloubku v zdánlivě obyčejných tvarech.

Přírodní a zdravé nehty

Toužíte po krásných a zdravých nehtech bez chemie? Není to žádná věda! Zaměřte se na přirozenou péči s využitím olejů a zdravých potravin. Pravidelně si dopřávejte masáž nehtové kůžičky s mandlovým nebo ricinovým olejem pro jejich hydrataci a zpevnění. Důležitá je i vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály. Nezapomínejte na dostatek biotinu, zinku a železa, které podporují zdravý růst nehtů. Zapojte do svého jídelníčku listovou zeleninu, ořechy, vejce a celozrnné produkty. Pamatujte, že krása vašich nehtů začíná zevnitř!

Francouzská manikúra s moderním twistem

Francouzská manikúra je nestárnoucí klasikou, která nikdy nevyjde z módy. V posledních letech ale dostala moderní nádech. Zapomeňte na nudnou bílou špičku a vrhněte se na barvy, třpytky a netradiční tvary. Pastelové odstíny, jako je světle růžová, mátová nebo baby blue, působí něžně a romanticky. Pro odvážnější je tu možnost neonových barev, metalických laků nebo třpytivých glitrů.

Kromě barev si můžete pohrát i s tvarem špičky. Oblíbená je například tzv. "obrácená francouzská manikúra", kdy je barevný proužek nanesený u lůžka nehtu. Zajímavě působí i asymetrické linie nebo geometrické tvary.

Nehty inspirované drahokamy

Drahokamy uchvacují lidstvo už odnepaměti. Není se čemu divit, že se jejich krása a elegance promítá i do světa módy a krásy. A co nejlépe vystihuje ženskost a smysl pro detail než krásně upravené nehty? Nehtové trendy se neustále vyvíjejí a jedním z nejnovějších hitů jsou nehty inspirované drahokamy.

Zapomenout můžete na nudnou klasiku. Drahokamy vám na nehtech rozzáří i ten nejobyčejnější den. Od smaragdově zelené, přes rubínově červenou až po safírově modrou – fantazii se meze nekladou. Nebojte se experimentovat s třpytivými pigmenty, kamínky a metalickými efekty.

Dlouhé a špičaté tvary nehtů

Dlouhé a špičaté nehty evokují eleganci a ženskost, ale hodí se spíše pro speciální příležitosti. Na běžné nošení můžou být nepraktické a náchylnější k lámání. Pokud toužíte po dlouhých nehtech, ale nechcete se vzdát praktičnosti, zvažte kratší délku s jemně zaobleným tvarem. Pro extravagantnější look vyzkoušejte tzv. stiletto nehty, které jsou extrémně špičaté. Nezapomeňte však na důkladnou péči o nehty i nehtovou kůžičku, abyste předešli jejich oslabení a lámání.

Publikováno: 03. 06. 2024

Kategorie: krása

Autor: LumirSvetly

Tagy: trendy nehty 2023 | předpověď trendů v manikúře pro rok 2023