Tričko ze správného materiálu je půlkou úspěchu

Tričko představuje jeden z nejuniverzálnějších svršků. S oblibou ho nosí nejenom muži, ale také ženy. Vhodně zvolená trička dokáží udělat s výsledným outfitem skutečné divy. Pokud v tomto směru chcete zvolit adekvátní kvalitu, musíte se zaměřit na několik důležitých věcí. Stejně, jako když kupujete obuv a jiný sortiment.

Znáte svoji velikost?

Ještě, než se pustíme do představení všech podstatných informací souvisejících s nákupem nového dámské trička, ujasněte si, jakou potřebujete velikost. Velikost je pomyslným odrazovým můstkem před jakýmkoliv nákupem. Tabulka níže Vám bude nápomocna.

VelikostVýškaŠířka
S56 cm39 cm
M57 cm41 cm
L58 cm43 cm
XL62 cm48 cm
Velikost triček podle jejich výšky a šířky.

Velikosti v tabulce považujte za univerzální. Setkat se ovšem můžete s výrobci triček, kteří mohou velikosti jednotlivých modelů trochu upravit. Potom vycházejte z jejich konkrétních velikostí.

Tričko a výrobní materiál

Trička nabývají odlišných designů, o tom není žádných pochyb. Mnohem důležitější pro Vás ovšem bude informace o výrobním materiálu. Ten nabývá nejrůznějších podob. Bavlna představuje přírodní materiál, který je velice příjemný na omak. Počítejte ovšem s tím, že se může trochu více mačkat. Bio bavlna je pak určena pro ty, kdo tíhnou k životnímu prostředí.

Pokud chcete tričko pružné a natahovací, vyhrává výrobní materiál označovaný jako elastan. Tričko zaručující odpovídající savost, pevnost a zároveň přinášející chladivý efekt bude zhotoveno z viskózy. Polyester sice nemusí být příjemný do společnosti, užijete ho ale zase při sportu, protože dokáže rychle schnout.

Tričko má také svoji gramáž

Od výrobního materiálu je to jenom kousek ke gramáži. Tento údaj je prezentován v gramech na metr čtvereční. Obecně platí, že nižší gramáž se pojí s tenkým a průsvitným materiálem. Vyšší gramáž je předpokladem pevnějšího, tlustšího a z pohledu výdrže i kvalitnějšího trička. Gramáž je udávána i u jiného dámského oblečení, jakým jsou saka a jiné.