Apartment Tour

EN
Hi guys! As you might already know, my boyfriend and I moved into a new place a few months ago. The apartment is finally renovated and furnished now, so I can’t wait to share the photos of our new home with you!:) I’m a huge fan of black and white interiors, so we picked this color scheme and we added silver details to it.♥ The second thing I’d like to show you is my outfit of the day! I styled this gorgeous baroque print sweater with my new skort from Postovnezdarma.cz! It’s comfortable and it looks amazing with flowy shirts and edgy tops! I know this trend was going strong last year but I wasn’t sure if I could pull it off haha!:D

CZ
Ahoj všichni!:) Nedávno jsme s přítelem renovovali a vybavovali byt, takže jsem konečně mohla popustit uzdu své fantazii a zařídit si bydlení podle svého vkusu (tedy našeho haha:D). Zbožňuji jednoduché černobílé interiéry, čisté plochy a otevřené prostory a v tomto duchu se nesla i proměna našeho bytu.♥ Ještě než vás zavalím tunou fotek, ráda bych vám ukázala i dnešní outfit!:) Protože je posledních pár dní deštivo, vytáhla jsem po dlouhé době zase svetr a zkombinovala ho s touto novou ,,skort” z Postovnezdarma.cz! Je pohodlná a vypadá skvěle s rozevlátými košilemi a výraznými topy. Vím, že trend kraťaso-sukní byl populární už během minulého roku, ale chvíli trvalo, než si skort našla místo i v mém šatníku.:)

My Outfit: Skort: Postovnezdarma.cz; Bag: H&M; Sweater: Chicwish.com


Photos taken by me. (I used tripod and remote control.) / Jsem autorkou všech fotografií. (Snímky outfitu jsem pořídila pomocí stativu a dálkové spouště.)

51 Comments

Leave a comment

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Your email is never shared.